Bir kaç hikaye

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ve Galatasaray arasında bir maç oynandı, tamamını izledim, alışıla gelmişin dışında gayet centilmence bir oyun oldu. Fakat ne hikmetse o maçta kafasına atılan yabancı cisimle yerde kalan hakemin konusu dahi edilmedi. Demin bu yazıya ilgili pozisyonun fotoğrafını koymak için arama yaptım fakat bulamadım. Kendimden şüphe ettim, belkide olay benim hayal dünyamda gerçekleşmiştir diye.. Emre maç sonunda taraftarına, rakip takımı ve seyircilerini kızdıracak bir uslupla 3 lü çektirdi. Bence bunda çok fazla bir anormallik yok, benim anlamadığım nokta Digiturk bunun sesini neden kısmadı? Peki soru şu; “hakem Trabzon’ da yere yığılsa ne olurdu?”

Maç demişken, ne hikmetse digiturk bizim izleyici olarak faul beklediğimiz yada hakemin yanlış karar verdiğini düşündüğümüz pozisyonların tekrarını ya hiç vermiyor, yada saçma bir açıdan 1 kere alelade verip konuyu kendince kapatıyor. Bu durum yıllardır böyle, belki benim panorayamdır, o da ayrı konu.

Gündemin satır başlarını hiç sevmesemde alışkanlık olduğundan dolayı milliyet.com.tr den takip ediyorum. Adamların 2 tık sonra porno siteye bağlayacaklarını sadece ben düşünmüyorumdur herhalde. Tamam insan olarak o konuda zaafımız var ama gündemdeki olayları kaleme alma şekline bak, bir tık sağında ki kadının memelerine bak, yapmayın bunu artık. Birde artık “sex işçileri ilk kez görüntülendi, genel evde yaşam, japon sex köleleri” gibi şeyleri sürekli tekrarlamayın, eğer içerik yoksa benimle iletişime geçin, size çılgın rus sitelerinin linklerini vereyim az da onlardan paylaşın, milletin gözü gönlü açılsın.

4247611_0cde8ab7

İçinde bulunduğumuz dönemde aday adayı adayının adaylığı (durdurun lannnn) break; oh be durdu, konusu çok popüler. Acayip acayip tipler acayip sloganlarla gündeme gelmeyi başarıyorlar. Benim olayım bu değil, benim olayım neden bu yeni yollar sürekli yamanmak durumunda kalıyorlar, dahada önemlisi neden bu yamalar ağırlıklı olarak seçim arifesinde yapılıyor? Ya o değilde geçenlerde kar yağdıya, yollar falan epey bir kapalı kaldı bizim burada. Gelen giden ilgileneni görmedik. Sonra güneş açtı bir şeyler oldu ve kar yerden kalktı, sağda solda belki çok az bir şey kalmıştır. Kar yolları kapatmışken gelmeyen temizleme aleti, temiz yolları temizledi :| ister inanın ister inanmayın, bu gözler gördü bunu, olsun buda bir şeydir, neydir?

Geleyim teknlojiye. Vine’ ı başından beri sevemedim, kullanamadım. Gokko zaman zaman açıyor akışındaki videoları, izliyoruz. Geçenlerde yine izliyoruz ne göreyim, millet vine da resim paylaşmaya başlamış :| (efekt: http://youtu.be/vCATsIrTt1Y?t=30s) Bu tip durumlara wepprazzide zaman zaman gördüğüm şu başlık geliyor aklıma “markalar bilmem neyi nasıl kullanıyor?” aslında cevap çok basit, bilmem neyin reklamını yapacaz diye ilgili sistemin dinamiklerinin altına dinamit koyuyorlar. Resmen treni rayınan çıkartıyorlar. Bunlar tabi benim görüşüm, ha unutmadan beğeneni beğenir, takip edeni takip ederim.

Twitter ile ilgilide şunu paylaşmak istiyorum ve yorum yapmıyorum :D Bu arada mesajlarda gördüğünüz 1 yeni ifadesi bir bug, uzun zamandır öyle duruyor. Yakındır bir eklenti yazıp onu oradan kaldırmam :D

2015-03-10 11_23_38-(2) Twitter'da #döndümvededimki etiketiyle ilgili Tweetler

 

FriendFeed sonunda kapanıyor, sonunda diyorum çünkü bir çok kez kapandı kapanacak denildi fakat bu kez resmi olarak kapanma onaylandı. FF benim hayatımda bir çok açıdan önemli bir yere sahip ve bu sanırım hep böyle kalacak, teşekkürler friendfeed :Snano-logo

Serdar Kuzuloğlu‘ nu da friendfeed de keşfetmiştim ve uzun bir süre hiç sevmemiştim hatta nefret ediyordum. Neden böyleydi onuda bilmiyorum, belki konuşma şeklinden dolayı, belki popüler olmasından dolayı, bilemiyorum. Kimden nefret etsem günün sonunda onu çok seviyorum, bu abide bunlardan biri. Lafı uzatmayacağım, adam çok iyi kardeşim. Şu videoda ettiği küfürle de ayrıca beni benden almıştır. Yarın teknoloji yada internet ile ilgili bir bakanlık kurulursa başında olması gereken tek insan olduğunu düşünüyorum. Haftanın özeti ise “dev hizmet” ifadesinin tam karşılığıdır.

Konu futboldan nerelere geldi arkadaş, neyse ya birde şu var. Angularjs de ilk bileşenimizi yazdık. Yazdık ifadesi garip oldu, çünkü çok fazla kod yazdığımız söylenemez :) Angular ile tanışmam aslında epey eskiye gidiyor fakat nedense bir türlü nasip olmamıştı kullanmak, göz ucuylada olsa gelişmeleri takip ediyordum, kullanmadığım için birazda pişmanlık var tabi ama olsun bundan sonra bolca kullanırız. Ha birde AngularJs 2 için Microsoft ile bir ortaklık söz konusuymuş, buda gayet güzel bir gelişme bizim için :P

Hikayenin sonunda sizlerle sevdiğim bir parçayı – video yu paylaşayım. Seviyorum bu adamları..