Blog Ödülleri 2010 Teknoloji Kategorisi 1. si apostylee.com

Bu sene 3. sü düzenlenen blog ödülleri(bö!) yarışmasında Hepsiburada.com teknoloji kategorisinde apostylee.com ile birinci oldum. Oy veren ve katkıda bulunan herkese teşekkürler. İsterseniz bö! sürecinden biraz bahsedeyim.

Bö! 2009′ da aynı kategoride 2. olmuş ve bö! heyecanını yaşamıştım. Yarışmayla aynı zaman aralığına gelen açık öğretim sınavının etkisiyle bu sene katılmama kararı almıştım fakat yakın çevremin yoğun baskısıyla bir kez daha bö! macerasına girdim. Bu sene oylama sistemi değişmiş ve birde ek olarak juri de vardı. Toplam 13591 kullanıcının, 35195 oy kullandığı bö! 2010 da benimde bulunduğum teknoloji kategorisine 127 günlüğe 1900 adet oy kullanılmış. Kapalı oylama şeklinde geçen yarışma boyunca ilk önce dereceye giren ilk 5 blog açıklandı. Burada adımı gördüğümde birinci olmuş kadar sevindiğimi söylemek isterim :) İlk 3′ e giren günlükler, mail yoluyla yazarlara bildirildiğinin açıklaması yapıldı ve gergin bir bekleyiş başladı. İş yerimde bulunduğum süre zarfında bana mail gelmedi ve ümidi kesip, buraya kadarmış dedim. Akşam eve gelip son bir umut mailime baktığımda zevkten ölmüştüm çünkü umudumum hiç olmadığı halde banada mail gelmişti :D Artık ilk 3 yazardan biride bendim. Sırada İstanbul’ a gidip ödül törenine katılıp katılmama kararını vermekti. Tek çekincem İstanbul’ u hiç bilmemekti, yine aynı yakın çevremin gideceksin baskılarıyla tamam arkadaş bu sefer gidecem dedim ve biletleri aldım. Yeri gelmişken Alper abiye ve Oğuz Filizfidanoğlu‘ na beni yanlız bırakmayıp ilgilendikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyurum. Velhasıl kelam saat 16 gibi ödül törenin yapılacağı Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’ ne geldim. –Bu arayı aşağıda yazacağım.– Ödüller verilmeye başlandığında salonda müthiş bir heyecan fırtınası vardı, sıra bizim kategoriye geldiğinde zaten yorgunluktan ayakta duramıyordum heycanında etkisiyle iyice çöktüm :D Neyseki adımı en son anons ettiler :) Derin bir ohh çekip iyide gelmişim dedim ve gittim ödülümü aldım. Çok mutlu oldum, çoğu insan için önemsiz bir ödül olabilir belki ama benim için önemli ve değerli bir ödüldü. Buradan dereceye giren tüm günlüklerin listesine bakabilirsiniz. Tüm yazarlara, BÖ! ekibine ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor ve bir BÖ! macerasının daha sonuna geliyorum.

Bu arayı aşağıda yazacağım, kısmı.

Tesislerden içeriye girdiğimde açık konuşayım keşke gelmeseydim dedim. Herkes toplanmış masaların başına hoş beş muhabbet ediyor, bir kısım kokoş tayfası insanın yüzüne dahi bakmıyor, bende piç gibi sağa sola bakınıp ne yapsam diye düşünüyorum. Salona girip en arkadaki sandalyeye oturup bekledim. ‘like’ mecburen! paneli başladı. Dedim tamam belki yeni birşeyler öğrenirim bu arada zamanda geçer ödül törenine sıra gelir. Nerdeeeeee zaman resmen durdu çünkü ne olduğunu bir türlü anlayamadığım acayip konular daha doğrusu ortada konuda yok ya bir garip birşey vardı ortada, zaten adıda üstünde mecburen ! Hele şükür panel bitti 1 saatlik bir kokteyl ve sonrasında ödül töreni vardı. Susuzluktan resmen yanıyordum, baktım bir garson elinde bir fanta bir su :D daldım fantaya beyfendi dedi az votkalı bu sefer suya daldım bu sefer beyfendi cin deyince benim cinlerim tepeme çıktı. Kendimi dışarı attığım gibi koşar adım büfedeki abiye abi Allah’ ına giderim bana bir su verirmisin deyip suyu alıp bir çırpıda içip içimdeki ateşi söndürdüm. Yazarken bile bunaldım arkadaş. Bekle bekle ödül töreni başladı, hoş sesli bir bayan dereceye girenleri sahneye çağırdı. Sonrasında nüfus kağıtlarımızla hediyelerimizi aldık. Bu kadar, bitti. 5 saat geyik, lak lak şak şak 5 dakikada ödül töreni, oldu bitti gitti. Bir Allah’ ın kulu ne tebrik etti, nede gelip bir kelime etti. ortalık sponsordan geçilmiyor. Fakat bir tanesini görmek nasip olmadı. Gerçi bira içmekten fırsat kalmamış olabilir. Bö! ekibinden ihale resmen Burcu hanım‘ un üzerine yıkılmış gibiydi, heryerde o vardı. Herkes birbirinin arkadaşı biri sahnede konuşurken öbürü arkadalardan bağırıyor. Antin kuntin sataşmalar. Açık konuşmak gerekirse hiç ama hiç keyif alamadım. Alel acele alın şunlarıda gidin havasında bir durum vardı. Twitter bilmemnesi, like bilmemnesi bunlar çokmu şarttı ? Madem okadar zaman var doğru düzgün bir ödül töreni olamazmıydı. Umarım seneye bu durumlar düzeltilir. Yinede emeğe saygısızlık etmemek adına herkese tekrardan teşekkür ediyorum. Az kaldı unutuyordum şunu öğrendim, güzel ülkemde elini nereye atsan bir PROFESYONEL vay bee..