Bu akşam maç var maç ! Trabzonspor – Beşiktaş

Lige firtina gibi baslayan Trabzonspor, bu aksam saat 21:45′ de Hüseyin Avni Aker stadyumunda karsi karsiya gelecek. Allah nasip ederse Ali Kemal abim, ben ve Ugur abimde stadda olacagiz. Insallah Besiktasi yenip seriye devam ederiz. Yattara’ nin durumu sanirim mas saatinde belli olacak, Allah’ a dua ediyorum insallah oynarda meshur resitallerine canli sahitlik etmis oluruz. Doslugun kazanacagi bir müsabaka olmasida en büyük temennim tabiki. Milliyet gazetesinin sitesindeki haberide paylasmak istiyorum;

Ligde esitlik var

Besiktas ile Trabzonspor, bugün 102. kez karsilasacak. Oynanan 101 karsilasmanin 42’sini Besiktas, 38’sini Trabzonspor kazanirken, 21 maçta ise berabere sonuçlandi. Iki takim arasinda yapilan 68 lig maçinda taraflar 27’ser galibiyet alirken, 14 karsilasma ise berabere sonuçlandi.

‘Abartmaya gerek yok’
Sinan Engin, Trabzon maçinda alinacak sonucun, her iki takimi ligde avantajli veya dezavantajli duruma sokmayacagini belirtti. Karsilasmanin zaman zaman abartilarak bir final maçina çevrilmesini anlamsiz buldugunu söyleyen Engin, “Tabii ki çok zor bir maç… Ama daha ligin üçüncü haftasindayiz. Yenen sampiyonlugu garantilemeyecegi gibi yenilen de sampiyonluktan uzaklasmayacak. Bu zorlu maç öncesi üç tane sakat oyuncumuz var ama biz bunlari düsünürek kadromuzu genis tuttuk” diye konustu.

Yönetim tam kadro
Trabzon maçinin önemini futbolculara hissettirmek isteyen Besiktas Yönetimi de dün kente çikarma yapti. Siyah-beyazlilar, Baskan Demirören önderliginde hep birlikte Trabzon’a gittiler. Yönetici Mario Berk, bu sezona büyük önem verdiklerini belirterek, isi bastan siki tutarak sampiyonluga ulasmak istediklerini söyledi.

DIGER MAÇLAR

SIVAS-BURSA
SAAT: 19.15, STAT: Sivas 4 Eylül,
HAKEM: Yunus Yildirim, YAYIN: Lig TV

ISTANBUL B.B-ANKARA
SAAT: 20.00, STAT: Atatürk Olimpiyat, HAKEM: Firat Aydinus

G.ANTEP-ANKARAGÜCÜ
SAAT: 20.00, STAT: Kamil Ocak,
HAKEM: Cüneyt Çakir

G.BIRLIGI-ESKISEHIR
SAAT: 20.00, STAT: Ankara 19 Mayis, HAKEM: Aytekin Durmaz