İğrenç ötesi diziler !!!

Kaç zamandır yazacam yazacam diyordum ama bir türlü fırsatını bulamıyordum. Dün gördüğüm reklamlardan sonra artık olayın ciddi anlamda kavram kargaşasına dödüğünü anladım. Oldum olası dizileri sevmiyorum sevemiyorum, komedi üzerine olanlar hariç! Ülke olarak, gerek ekonomik gerek piskolojik zor bir dönemden geçiyoruz. Ama nedense tüm kanallardaki dizilerin modelleri aynı. 6 insan var 3’ü kız 3’ü erkek aylar boyunca bunlar etrafında dönen aşk üçgenimi diym beşgenimi diym bilemiyorum konular dönüp dönüp duruyor. Bu dizileri izleyipte etkilenen hatta hayatlarını bunlara göre çizen insanlarımız gençlerimiz bile var. Ağzımı bozmamak için kendimi zor tuturoyurm. Bir Allah’ ın kulu kalkıpta demiyorki arkadaş bunları yayından kaldırın artık, çoluk çocuğun piskolojisi bozuldu. İddaa ediyorum bu dizilerin yerine kırmızı noktalı filmler konulsa bunların yarattığı etkiden daha az etkiyle karşılaşırız. Özellikle gıcık üzeri gıcık olduğum dizileri sıralamak istiyorum !

1- Yaprak dökümü: Garip bir babanın kızlarını korumak için verdiği mücadele felan anlatılıyor, sözde ! Amca ben diym sana o kızları senin kollaman mümkün değil, ver onları genel eve kurtul filmde bitsin artık gına geldi. Vahki vahhhh vahki vahhh larla bu işler yürümez. Hemde eline 3-5 kuruş para geçer..
2- Binbir Gece : Uzadıda uzadı, hep aynı şeyler hep aynı şeyler. Bu diziyi kenara alıp yerine 11 numaralı oyuncu Yattara’ yı koyalım :D
3- Kavak Yelleri : Dizinin adını aslında ağzıma alamadığım farklı bir şekilde değiştirmek lazım. Kimin eli kimin belinde belli değil. Başlarda çok güzel bir diziydi fakat reyting uğruna harcandı gitti..
4- Doktorlar: Yine en imanlısı bu dizi denilebilir, konusuna baktığınızda yukardakilerle aynı aslında tek fark, olayların hastanede gerçekleşmesi, buda senaryoyu yazan abimizin fetişistik duygularından ileri geliyor diye düşünüyorum..
5- Asi : Köy, dağ, bayır, ova bilmemne.. Aşk burda da aynen kaldığı yerden devam ediyor ve bu reytinglerlede devam etmemesi mümkün değil. Uzadıda uzadı pehhhh.
6- Annem : Kanser, verem ve hepatit ! Ama aşk kural mekan zaman tanımıyor işte, okadar uzadıkı filmin ilk bölümleri unutuldu artık kimin ne olduğunu izleyende bilmiyor.

Aklıma bir çırpıda bunlar geldi, şimdi diyceksinizki demekki sende izliyorsun ki biliyorsun. Eşim bunları izliyor bende haliyle yanında olduğum zamanlarda izlemek durumunda kalıyorum (her nekadar ortamdan kaçmaya çalışsamda kaçamıyorum :)) Tüm dizilerdeki olacakları kendisine bir bir izah ettim, zaman içinde dediklerimde bir bir çıkıyor. Tahmin etmek zor değil. Görüldüğü üzere konular hep aynı izledikten sonra insanların ayarları kayıyor. Acaba Ferhun’ de bir dahaki bölümde kimle yatacak ! Yada Asi nezaman evlecek gibi.. Ehhh çok uzadı yaa esasında bunlardan çok daha farklı yazasım vardı ama frenledim gene, eğer itirazı veya içimden esasında neler geçtiğini öğrenmek isterse haber etsin..

 • nagihan can

  çok güzell yorumuna katılıyom ya bide hepsi güzel oyuncularrr da reyting uğruna harcanıyolar yaaa:((((

 • Nilüfer UĞRAŞAKAN

  apocum sende tahmin etmişsindirki ilk yorum benden gelicek ve nitekim öle.. yazıkların doğru evett ama kutu açma yarışmasını unutmuşsun;)onuda belirtmeden geçemicem. ya bananemdii nekadar yazarssan yaz izlicem işte çünküm sen işini eve taşıdın zaman yapıcak başka bi işim olmuyoo. sana hizmet etmek dışında. benimle konuşmuyosun bile anlatmaya başlarsam yazı dramatik bi yazı haline gelebilir. o yüsden sen biliyosun özel yaşamımıburaya taşımayım:) her ne düşünürsen düşünn bu akşam yaprak dökümünü izlicem ferhundeyle kocası barışıyooo :D:D

 • ALİ KEMAL HASANBAŞOĞLU

  ey gidi apo .. sen yorum yapıyon ama yorum nereye gidiyor bilmiyorsun.nilüferi unuttun.nilüferciğime sonuna kadar katılıyorum . ayrıca nılufer senden korkulur.bugün bir leş sahibi olmussun. apo olsa o arıyı öldüremezdi bence:))

 • Nilüfer Uğraşkan

  saol alikemal abi yaaa beni bi sen anlıyon valla.. alikemal abi bu senin apon korkak vallaa:) arıya bi vurdum attım aşşa sora baktım 10dakka sora intikam ateşiyle yanıp tutuşa geldi vızzzzzzzz die tabi lülüfut yermi yemes bi hamleyle tekrar baktım icabına:)

 • gülşen tütüncü

  kardeş yorumlara katılıyorum …
  ben çok fazla izlemem böle dizileri.
  bi zorunlu kurtlar vadisi izliyorum okadar…:))))
  ülüfüt kızma ama cidden sapa sardı o dizi izleme artıkın :D

 • ugur akkol

  apocum bana da attın linkini demekki benim de yazı yazmam gerekecek.sana katılmıyorum ki kerem.nilüfer bence yaprak dökümünü izle çok güzel kaçırma çünkü bende kaçırmayacam:)ama ben avrupa yakasını da izliyorum yanında.sonra kavak yelleri apo seni kınıyorum orda ki aslı bi içim su:)yerim onun ballarını ben.kendimi de efeye benzetiyorum ondan izliyorum.birazcık var bende ondan.asi ye de bakıyorum ama biraz abarttılar onda katılıyorum sana.annem,doktorlar dizisini izlemiyorum.ama kurtlar vadisi ni de izliyoruz işte:)

 • Neslihan GENÇOĞLU

  Lülü canım arkadaşım kızma ama yazılanlar çok doğru:)..Bende izlemem öle dizileri, dizi merakım pek yoktur.

  Ama şu varki gülmek için Avrupa Yakasını izlerim..İİ stres atıyom..

  ee be lülüm sende bırak artık şu dizileri..İzle Avrupa yakasını gül eğlen.
  Havanla döv herkezi:D:D:D

  şii ferhundeyle kocasımı barışıyo cidden mi.puhhaha meraklandım aşindii:D

 • Nilüfer Uğraşkan

  ba sinirlerime hakim olamicam haburda bi kaç kişiyi dövecem havamlaa :) gülşen hanımmm senin kocan senin yanında yatıp kesinnn kurtlar vadisini izliyonuzdurrr ama benim öle izleyebilecem kimsem yok evdeee :( var ama yok anlaysindaaaaaa
  neysee neslişş bende merakımdan izliyrim anladaaaa aca napacaklarr diee:) uğur abi yuhh diyorum sana sapık olabildin galibaa:) sen daha yakışıklısın efenin yanında.aslıda cüce kalır yanında:)

 • Neslihan GENÇOĞLU

  yatıp izliyebilice kimsesi yok muş muş muş…sanki eşi benim ki gibi askerde :(((( döveyim ha..hemde havamla..:D

 • ugur akkol

  efeden yakışıklı olduğumu bilyiorum:)
  yok ben onun kadar iyi niyetli saf birisiyim demek istedim:)aslı da güzel kız napayım sapıklık sa bu öyle:)ben zaten minyon tipli kızlardan hoşlanıyorum da ondan aslıya bayıldım:)

 • nilüfer uğraşkan

  konuyu saptırmayalım lütfenn.konuda aynı diziler gibi olmadımı şimdiii:) site sahibesii bu olaya bi el at yaw..
  neslimm bi gün bende sen gibi olacam gerçekten:( bu konu burda kapansınn

 • gülşen tütüncü

  lülü kızdı konu kapanmıştım hehe …

 • ceren negis

  valla ben onu bunu bilmem ama binbir gece çok uyuz olduğum bi dizidir izleyicileri de yanlış yönlendiriyo bizim toplum ve ahlak yapımıza hiç uymuyo ama Allahtan bi hafta sonra bitcekmiş nihayet bu ahlaksız dizi çok uzamıştı zaten aynı derecede kurtlar vadisindede çok saçmaladılar dizide adam kalmadı bide reytinlerde 1. sırada geliyo diyolar nasıl oluyo bu anlamıyorum zaten manyak bi toplumumuz var şiddeti acayip özendiriyo bu ne yaaaaa