iPhone BossPrefs

Telefonu kullanmaya başladığım da direkt kablosuz ağı kullanarak internete bağlandım sonrasında kablosuz ağı kapattım. Aradan bir zaman geçti kablosuz ağı açmayı unutarak internette dolaşmaya başladım bir süre sonra kablosuz ağın kapalı olduğunu fark ettiğimde çok geç olmuştu, 1 kontörüm kalmıştı :D Meğer iPhone internete çıkmak için her şeyi deniyormuş ve Edge üzerinden internete bağlanmış. Aradım taradım ayaların içinde bu özelliği kapatmanın bir yolunu bulamadım. Sonrasında BossPrefs adındaki yazılımın bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu öğrendim ve yükledim. Cydia ya girip arama (search) bölümüne BossPrefs yazarak, programı bulup bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Gördüm ki sadece edgeyi kapatmakla kalmıyor, diğer hizmetleri de kapatabiliyoruz. Bana ilaç gibi gelen diğer bir özelliği ise Hide Icons (İkonları gizle) olayı. Çünkü menüde hiç bir zaman kullanmayacağım programların ekranda boşuna durmasını istemiyordum. Programda başka özelliklerde bulunuyor fakat onlara hiç elleşmedim :)

iPhone BoosPrefs

  • bahadir turker

    ya bende bossprefs indirdim cydia dan fakat bende o ilk girdiginde edge gosukmuyo ve kapatamiyorum selected toggles e girince de o edge isareti var kirmizi ama yaninda data yaziyo nerden indirdin sen bu bossprefs i ?

    • apoStyLEE

      Şu anda telefon olmadığından tam tarif edemeyeceğim fakat bossprefs ayarında bu kısmı özelleştirebildiğin bir kısım var, ben oradan ayarlamıştım. Direk cydia dan indirdim ekstra bir durum söz konusu değil. Birde kaldırıp yeniden kurmayı denediniz mi ?