jQuery ile Açılır Menu (Drop Down Menu)

Bazı şeyler hep gözünüzün önündedir fakat aradığınızda bir türlü bulamazsınız, geçenlerde çok aramama rağmen bir türlü istediğim şekilde açılır menü (drop down menu) bulamadım. Dedim madem yok kendim yapmaya çalışayım, çat pat jQuery bilgimle kendimce bir menü yaptım, umarım işinize yarar. Çok basit jQuery ve css kodlarından oluşan bu menünün görüşünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Dosyaların içerisinde .psd dosyası da bulunuyor.

jquery css açılır menü (drop down menu)

 • http://yedincisenol.com yedincisenol

  Gayet güzel olmuş. Eline sağlık

 • Harun KARADAG

  güzel bir çalışma. sade , temiz uyarlanabilir. teşekkür ederim.

 • http://selim07.blogspot.com Selim Özbudak

  Eline sağlık güzel olmuş fakat aynı sayfada birden fazla olduğu takdirde sorun çıkartıyor. :S Bunun için ne yapmak gerekli?

  mootools kullanarak yapmışlar aynısını dropdown değil combobox şeklinde aratınca çıkıyor, bulmakta ben de zorlanmıştım. http://www.torrinha.com/mootools/comboboo.html burada var lazım olursa.

  css indentation olayı hoşuma gitti. :)

  Kendin yapmış olman en iyisi ama ;)

 • http://Kjh apoStyLEE

  Doğru aynı sayfada birden fazla kullanılırsa hata verir :) Kodda biraz değişiklik yapmak gerekiyor, boş bir zamanda ilgili ayarı veririm. jQuery’ i seviyorum bundan dolayı diğer framework lar ile işim olmuyor :) Yorumlar için teşekkürler.

 • UvM

  Merhaba;
  Ben lightbox bır sayfa yaptım ıcınde form bılgılerı var yalnız soyle bır problemım var dropdown lıst secılecek ve ona gore datalıst dolacak tabı normalde bu gayet kolay ama sayfa postbock olmamalı… :(:(