Kendimden inciler

Uzun zamandır böyle bir yazı yazmak istiyordum fakat bir türlü konsantre olupta yazamıyordum. Kendi kendime yaşattığım garip ve akıl almaz olaylardan bir kaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

 • Çok soğuk bir kış günüydü, yıkanmadan önce banyodaki kovayı dolsun diye sıcak suyun altına bırakmıştım. Bende kova dolana kadar üstümü değişip sıcak suyla yıkanacaktım. Zamanlamayı ayarlayamamdan ötürü kova ağzına kadar haşlanmış suyla dolmuştu. Su o kadar sıcaktı ki plastik kova balon gibi yumuşamıştı. Dedim ki oğlum apo bu su dökülmez, bu şekilde bir israf yapamazsın. Hemen laz işi bir formül uydurdum, duştan soğuk su akacak ve ben soğuk suyun altına girecektim o sırada elimle de bir yandan kovadan kafama sıcak su döküp dengeyi sağlayacaktım :) :) :). Fikir süperdi fakat uygulama o kadar da güzel değildi. Akan su çok soğuk benim kafama döktüğüm su çok sıcaktı. Öyle bir durumla karşı karşıya kaldım ki tarifi imkansız, sıcaktan hep haşlanmış aynı zamanda soğuktan donuyordum. Allah tan laz inadım tutup devamını getirmemiştim, 4-5 kez de pes etmiştim. Çok zor anlardı çok ! O an neden öyle bir yol izlediğimi bugün halen daha düşünüyorum. Halbuki soğuk suyu dök kovaya, su azcık taşsın ve ılınsın sonrasında insan gibi yıkan dimi :)
 • Bizim evin önü yokuştur, babamın arabasıda hemen kapının önünde park edilidir. Bir gün bizim arabanın tam arkasına adamın biri gelmiş park etmiş, bagajdan bir şey almam gerekiyor ama o kadar yanaşmış ki arkadaki araç bagaj kapısı tam açılmıyor açılsada alacağım şeyi alamayacağım. Neyse düşün taşın bir şekilde almam lazım bagajdakini, gittim arabanın sahibini bulmaya, yarım saat esnafı gezdim sonunda buldum, abi dedim az geri çıkarmısın bagajdan bir şey alacağım. Geldi adam sinirli bir şekilde geri çıktı, bende bagajdan alacağımı aldım. Hiç bir anormallik yok değil mi :D Bizim arabanın önü boştu, azcık ileri kaysam rahatlıkla bagajdan istediğimi alabilirdim :D Adamın bakışlarını unutamıyorum :D
 • Evimizde o dönemlerde katı yakıtlı kat karlüferi var ve yakıt işinden sorumlu bakan benim. Annem dediki oğlum git şu kabuk tenekesine kabuk koy. Merdivenlerden indim ve kendimi evimizden 40-50 metre uzakta olan bakkalda buldum, abi dedim kabuk alabilirmiyim ? Eyy gidi Mustafa abi, olum dedi burda ne arar kabuk ? Hemen kendime geldim, bodruma ineceğim yerde dalmış bakkala gitmişim :D Allah bilir ne düşünüyordum :D
 • Bir gün şirketin arabasıyla bayinin birine malzeme bırakmaya gitmiştim. Arabayı da çok işlek bir caddeye park etmiştim. Neyse malzemeleri bıraktım ve geldim, arkama baka baka koltuğa oturdum ve ne göreyim, direksiyon yok :| daha doğrusu ön konsol yok arabada 1-2 saniyelik afallamadan sonra arabanın arka koltuğuna oturduğumu anladım :D Oyyy Allah’ ım yav ne gülmüştüm.

Çok farklı bir düşünce tarzımın olduğunu şimdi daha iyi anlamışsınızdır :) Bu tarz bir sürü olay yaşadım yaşıyorum, aklıma geldikçe sizlerle paylaşacağım..

 • http://Websitesi Ceyhun

  hepsi bomba ama 4. ayrı bir bomba :)

 • http://Websitesi bülent

  Neden fıkraların hep karadenizde geçtigi anlaşılıyor şimdi; fıkra değil gerçek :D duş olayına koptum valla halen gülüyorum karnım ağrıdı ((((((((((((:

 • http://www.muharremata.net Muharrem Ata

  Dünkü maçın kederi ve sabahın tembelliğini üzerimden atmak için hepsi çok iyi geldi :) En çok duş olayına bittim.Bu serinin devamını bekliyorum hemşerim.

  Trabzon’a selamlar…

  • apoStyLEE

   Aradan yıllar geçti ben bile okudukça gülüyorum, aklıma geldikçe paylaşmaya devam edeceğim hemşerim :)

 • http://taylan.somee.com taylan

  oturdum pc başına forumun kodlarına karışmıştım kafa biton dedim bir bakayım neler eklemişsin, bu yazıyı gördüm akşam akşam keyfimi yerine getirdin sen çok yaşa emi:D

 • http://www.ufukart.com UfukArt

  http://www.apostylee.com/jquery-ile-surukle-birak-yaparak-siralama-islemi/
  konulu yazına tesadüf ettim. Sonra gezerken bu yazına denk geldim. Su olayına bittim.
  Tarifi imkansız bişey… :)

 • http://Websitesi leyla

  Literal’i araştırırken kendimi bu sayfada buldum. neşeli bir kişilikmişsiniz doğrusu… Başarılar dilerim.

 • http://Websitesi nilüfer

  evliliğimizi gözden geçirmeye karar verdimm hahahaha :D