Kullandığım Web Tasarım Programları

Emrah tasarım yaparken kullandığım alet edevatı sormuş ve beni mimlemiş bende üzerime düşeni yapıp cevap vereceğim.

Microsoft Front Page: Beni bu işlere ilk başladığımdan veri yalnız bırakmayan yegane programımdır. Her ne kadar son projemde beni üzsede yinede favorimdir.

Yeni Metin Belgesi: Tek kelimeyle dertlerimin dermanıdır, her zaman heryerdedir. Bazen olmasaydı ne yapardım diye düşünüyorum.

Adobe PhotoShop: Resim ve/veya tasarım deyince favorim photoshoptur. Adobe firmasını Macromedia yı aldıktan sonra daha da çok seviyorum.

Adobe Fireworks: Sadece birden fazla resmi aynı anda boyutlandırmak için kullanıyorum. Zamanında deli kasardım artık diğer özelliklerine ilgisizim.

Microsoft SQL Server Management Studio: Mssql 2005 ile birlikte gelen bu araç bolca uğraştığım veritabanları konusunda vazgeçilmezim.

CuteFTP: Adı üstünde FTP esasında FTP ile işim olmaz ama son zamanlarda fazlasıyla bulaşıyorum.

Google Chrome: Kendimi bileli IE kullanırdım taki Chrome çıkana kadar, artık varsayılan tarayıcım Chrome. Saygı duyuyorum, yalnız bir iki ekleme yapılması lazım :)

Microsoft Visual Studio 2008: .Net deyince akla ilk gelen editörümüz, esasında bu bir editör değil bir geliştirme ormanıdır. Son zamanlarda vaktimin tamamını burada geçiriyorum.

Kullandıklarımı yazarken hayatıma girme sıralarını göz önüne alarak yazmaya çalıştım. Bu alemde çok fazla isnan tanımadığım için bu mim i atacak kimsem yok :(  isteyen olursa ona paslarım ;)

  • Çağlar Gözgeç

    Benimde şu sıralar üzerinde çalıştığım programlar.İyi bir paylaşım olmuş.Web tasarımına başlayanlar için iyi bir başlangıç…