Merak ediyorum

Son zamanlarda Trabzon’ da ki lüks ve yeni araba sayısında epey artış olduğunu düşünüyorum, görüyorum. Özellikle 61 plakalı lüks Mercedes ler gerçekten ilgilimi çekiyor. Eskiden bu arabalara futbolcu tayfası binerdi ve ayda yılda bir görürdük. Şimdilerde ise sayıları epey bir arttı.

Merak ediyorum acaba şehirde bir üretim mi başladı diye? Belkide bir yerlere fabrika yada benzeri büyük ölçekli bir üretim hane kuruldu da benim haberim yok, evden nadir çıkıyorumya o bakımdan.. Şehirde inşaattan başka bir aksiyon var mı?

Geçen gün KTÜ de 2 tur attık orada ki hoca tayfasınında arabaları baya güzeldi, Allah daha çok versin gözümüz yok fakat sürekli ağladıkları maaşla bu işi nasıl becerebiliyorlar insan gerçekten hayret ediyor. Haaa özür dilerim belkide sevgili ve saygılı değerli proflarımız yaptıkları çalışmalar ile bir birinden değerli patentlere sahiptirler ve bunu bizden mütevazilik yapıp saklıyorlardır. (Ya o değilde aklıma geçen gün başkanım dediği olay geldi. “Kitabın yazarı İngilizce biliyordur.” yok ebesi :/ merak ettim, acaba okuma da biliyor muymuş?)

Sahi bizim şehrin geçim kaynağı ne? Hani ilkokulda anlatmışlardıya, bilmem nerenin başlıca geçim kaynakları şunlardır diye, işte onu soruyorum, bizim ki ne?

Neyse ya epeydir aklımdaydı paylaşayım dedim..