Mvc ye giriş – Video

Kaç zamandır denemeler yapıyordum fakat kendimi kasmaktan bir türlü sonunu getiremiyordum. Kendi kendine video çekmek dünyanın en zor işlerinden bir tanesiymiş, buradan bunu anladım. Kendi kendinize konuşmak, daha doğrusu bilgisayar ekranına bakıp konuşmak, bildiklerinizi unutmanıza bile yol açıyor. Umarım bu video ile birlikte tüm olumsuzlukları aşmış olurum ve devamını da getirebilirim. İngilizce bilmediğimden dolayı kelimelerin okunuşlarında gariplikler olabilir ve bazı yerde anlatmak istediğim şeyler sapmış olabilir. Hoşgörünüze sığınıyorum :)

Bu video da Mvc konusuna giriş yapıp, artılarını eksilerini anlatmaya çalışıyorum.

 • Pingback: Ado.Net Entity framework’ e giriş – Video | asp.net, jquery ve diğer web teknolojileri üzerine()

 • http://Websitesi Recai

  Çalışmanız çok güzel olmuş tebrik ederim.
  Gelecek videolarınızı da bekliyorum..

  İyi Çalışmalar

  • apoStyLEE

   Teşekkür ederim. Yeni videolar çok yakında :)

   • Hüsameddin

    Anlatımlarınız az bulunur şekilde, yani basit kolay anlaşılır. Vakit ayırıp yaptığınız çalışmalardan istifade ediyorum. Teşekkür ederim. Hatta hakkınızı helal edin.

 • http://www.ramazancelikkaya.com celikkaya

  bu yararlı bilgiler için tesekurler. emeğinize sağlık.

 • http://hasanhuseyincakir.com.tr Hasan Hüseyin Çakır

  Öncelikle ağzına sağlık abi :)
  Nerden estiyse Microsoft teknolojilerine merak saldım ve Veri Tabanı projemi MVC ile yapmaya karar verdim, Şu anda ben Visual Studio 2012 ve MVC 4 ile başlangıç yaptım olaya. (Biraz damdan düşer gibi oldu ama olsun sorun değil :D)

  MVC 4 ve Visual Studio 2012 ile ilgili farkettiğim küçük bir özelliği hemen aktarayım:
  Videoda gördüğüm kadarıyla Browser’da site açıldığında yani site derlendiğinde kodda değişiklik yapılmasına izin vermiyor VS2010, ancak VS2012’de böyle bir durum söz konusu değil. Arka planda site işler durumdayken değişiklik yapıp browser’ı yenilediğimizde değişiklikler siteye uygulanıyor. Microsoft bizi “Değişikliği görmek için yeniden derleyeceksin!” olayından kurtarmış :)