Olayı neydi ki?

Epey zaman önce Twitter Türkçe olursa siz o zaman şenliği görün diyordum, şimdilerde garibim “trending topic” in hali ortada. Gerçi bu durumu ön görmek için müneccim olmaya gerek yok.

Neyse, şimdi sırada instagram var. Ben oldum olası instagram’ ı ayrı seviyorum, çok uzun zamandır da “amacı çerçevesinde” kullanıyorum, kullanmaya çalışıyorum. İlk önce kafam kadar fotoğraf makinesiyle çektiği fotoğrafları ekleyen bir kesim çıktı ortaya, sonrasında diğer ağlardan aldıkları özlü sözleri vb.. şeyleri paylaşan bir kesim çıktı ki buraya kadar kısmen tahammül edilebilirdi. Şimdilerde 3. parti uygulamalarla resmi sığdırmak için yeniden boyutlandırıp, sağında solunca kocaman siyah yada beyaz artık her neyse boşluklar olan fotolar görmeye başladık. Artık takibi bırakmakta söz konusu değil çünkü akış kalmayacak. Konuya medya altına girilen reklam yorumlarını dahil etmiyorum.

Sonuç olarak instagram ın bir estetiği vardı ama artık yok. Bir süre sonra zaten ipin ucu kaçacak ve “arkadaş burası ne işe yarıyordu?” diye soracağız. Gerçi içeriğin kullanıcılar tarafından oluşturulduğu tüm platformlarda bu problem olacaktır ve sanırım işin sonunu da bu kontrolsüzlük getirecek.

Konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm süper bir Matrix sahnesi ile veda ediyorum..