Siteler tek tek kapanıyor !

Ülkemizde ki bilgisayarlara, bilgisayar teknolojilerine bakış açısı sanıyorumki diğer ülkelerden birazcık farklı, devletimizinde bu duruma uyması bilgisayar kullanıcılarını çileden çıkartmaya yetiyor vede artıyor ! Son zamanların en popüler davranışı olan site kapatma çığ gibi büyüyor, şuanda buraya bazı insanların görüşlerine davranışlarına ters düşen bişiy yazsam ertesi gün bu siteyide kapatırlar. Umrumda olurmu ? Kesinlikle olmaz.. Herkes Telekom’ u suçluyor fakat Telekom’ un elinde de fazla bişiy olduğunu düşünmüyorum. Emir büyük yerden geliyor çünkü ! Burdaki yazımda dizilerden bahsettim, bu dizilerin hitap ettikleri kesim ve yarattıkları etki web sitelerine oranla katbe kat daha fazla ama ne varki ancak siteleri kapatmaya gücü yeten abilerimizin gücü bu yayınları engellemeye yetmiyor, yetemiyor. İnternetteki içeriği gören gözler bu dizileri veya benzeri yayınları göremiyormu ? Yoksa görüyorda yemiyor mu ? Yıllar önce sürekli dillerimizde olan bir laf vardı, “Millet gider aya, biz gideriz yaya” diye, hatta şarkılar bile yazıldı bu söz üzerine. Malesef bu günlere geri dönüyor, döndürülüyoruz. Yazıklar olsun içinizdeki geri kafaya ! Olayın garip bir boyutuda görsel basın. Bir manken firikik verse anında haberlerde izlemek mümkün, ne varki bu tarz olayları görmemiz mümkün değil. Vallahi yazıklar olsun hepinize yaa..

www.bobiler.org
adresindeki birbirinden güzel görsellerden biriyle yazıyı bağlamak istiyorum, yapanın düşünenin ellerine beynine sağlık..

Türk Telekom Site Kapatacı..

 • http://www.emrahkaraalan.com.tr Emrah Karaalan

  Artık sıra kime geldi herkes biliyor.. Kime mi? tabiki Google’a :) bence sırada google var ama bunun acısını en çok biz çekeriz yine yasakçı olabilir kardeşim ama gidip yayın yapan sitelerin alt kısımlarını kapat örneğin blogspot domaini yerine yayın yapacan siteye engel koyabilirsin. Ben problem etmiyorum devir çok ilerledi her şartta yasaklı sitelere girebiliyorum bi sayayım bakayım kaçtane hımm: youtube jacker,opendns,treewalk dns,etc host,anti sansur ohoho hepside tıkır tıkır saat gibi çalışıyor hatta haftasonu maçlarımı bile netten ligtv ile izliyorum cam gibi cam çekemeyenler utansın. Bilsinlerki 1 site kapanır 10 site açılır böyledir bu abicim :)

 • http://www.gunlukreklam.com aliengin

  bu bulduğum yöntemi internete yayalım olay çözülür:
  OLAY ŞUDUR:
  Bilgisayarınızda Başlat Menusüne Tıklayıp “Çalıştır” Deyin ve C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts adresini açın
  Birlikte Aç Çıkacak ve NOT DEFTERİ(NOTPAD) ile açın

  ve arkadaşlar 127.0.0.1 localhost yazan satırın hemen altına aşağıdakileri yapıştırıp Kaydedin.
  208.117.236.70 http://www.youtube.com #youtube
  208.117.236.69 youtube.com #youtube
  195.8.214.142 dailymotion.com #dailymotion
  195.8.214.142 http://www.dailymotion.com #dailymotion
  72.14.207.99 google.com #google
  74.125.19.104 http://www.google.com #google

  ONDAN SONRA BİTANE EXPLORER, FIREFOX YADA BAŞKA TARAYICIDA OLUR AÇIN:
  http://www.youtube.com
  blogspot.com
  istediğiniz gibi girin