Sitenin yapılışı hakkında..

Web aleminin içinde olan biri olrak bi türlü kendime istediğim nitelikte bir site yapamadım, hani derlerya terzi kendi söküğünü dikemezmiş sanırım o misal bir durum. Günlerden pazardı ve canımın sıkkınlığını ancak kendime bir site yaparak giderebilirdimki nitekim öle oldu. Dış dünyayla ilişkimi kestiğim anlar bilgisayarın başında bu tarz işlerle uğraştığım anlar oluyor ve ciddi anlamda rahatlıyorum. Neyse uzatmim daha fazla bu sanırım apostylee.com un 81. halidir :)

Nette dolaşırken, şu üst tarafraki kod ekleme mekanızmasını gördüm, bu script beni tam anlamıyla ateşledi. Artık tutulamazdım :) Hemen içine bir adet form ekledikten sonra, nette dolaşmaya devam ettim, birden gözüme menüde kullandığım kutular ilişti, birkaç ufak değişiklikten sonra sitenin menüsüde hazır olmuş oldu. Sıra kodlamaya gelmiştiki kodlamadan önce bana bir adet veritabanı lazımdı. İlk anda Access düşündüm fakat office linsans numarası hatası veriyordu, uğraşacak durumumda yoktu en iyisi Mssql yapayım dedim ve tablolara giriştim. İki adet tablo oluşturdum, Kategoriler ve İçerik diye. Sonra giriştim kodlara do while update if derken kafamdaki ilk aşamaları tamamlamış oldum, bu işler hastalık gibidir ilkten bişiy istemezsini sonra yaptıkça yapasınız gelir ve arkanıza baktığınızda ne istedim ne yapdım olursunuz. Herneyse sonra şu lanet olası kod renklendirme scriptlerini incelemeye başladım, uzaktan çok dandik şeylermiş görünen fakat içine girince durumun okadarda kolay olmadığını gördüğünüz türden scriptler. Aradık taradıktan sonra en imanlısının şuanda kullandığım olduğunu farkettim. Ama en kısa zamanda bende birtane yazacağım ve sizlerle paylaşacağım. Sonrasında yazı tipleri için buradan yardım aldım. Çok garip bir çalışma ortaya çıktı ama tam benim tarzım. En azından kargaya yavrusu şahin gelirmiş misali benim inanılmaz hoşuma gitti. Son olarak en alt kısmı hallettim ve bu halini aldı. Bence gayet iş görür cinsten. Yazılar okunaklı menüler anlaşılır, bundan iyisi şamda kayısı :)

  • http://www.caqlarsoft.com Çağlar Gözgeç

    dostum öncelikle bu çalışmandan dolayı seni kutlarım.gayet hoş ve güzel bir site olmuş.en kısa sürede senin izlediğin admıları inceleyip bende kendime yapacağım.eline sağlık

  • http://19 sedanuur arslan

    yorum yok