Trabzonspor 2 – Galatarasay 0

Dün Galatasaray’ la oynadığımız maçı da alarak 3 büyük takımı da aynı yarıda yenmiş olduk. Bu uzun zamandır hasret kaldığımız bir başarıydı. Şenol hocanın kalitesini tartışmak haddimize düşmez. Şenol hocanın canlı yayında Trt’ de yayınlanan Stadyum programına bağlandığında Hakan Şükür ve Metin Tekin’ in oturma şekillerini değiştirmesi Şenol hocaya duydukları saygıyı gösteriyordu. Futbol adına çok güzel şeyler konuşuldu, eminim tüm izleyicilerinde keyif aldığı bir konuşma oldu.

Maçın ilk yarısında kötü oynayan Engin ikinci yarıda yine yaptı yapacağını ve 2 golünde asistini vererek galibiyette büyük rol aldı. Engin ve Umut’ u çok ayrı seviyorum, ikisinide hayranlıkla izliyorum. Futbol’ un yetenekten ziyade ruh ve hırs işi olduğuna inanan biriyim. Dakika olmuş 85-90 Umut halen daha koşuyor hemde ne koşma ! Engin ise çok daha farklı bir oyuncu, hele ki gözlerinde ki hırs ifadesi, elleriyle taraftarı ateşlemesi onu ayrı bir özel yapıyor. Maç içinde sayısız faule maruz kalıyor yinede yılmıyor yıldıramıyorlar. Beşiktaş maçında Engin’ in kaç kez sedyeyle dışarıya alınıp, kaç kere yerde yattığını ben sayamadım. Her seferinde de maça geri dönüp elinden geleni yaptı. Şampiyon olacaksak bu şekilde şampiyon olacağız.

Maçtan önce “Futbol sen bizim her şeyimizsin” etkinlikleri vardı. Bu slogan tam Trabzon şehri için olmuş, bunu da söylemeden geçemeyeceğim :)

Fotoğraflar Trabzonspor.org.tr den alınmıştır.

  • http://Websitesi yns.emre

    TRABZON affetmez..

  • http://cevdetaykandemir.blogspot.com/ Cevdet Aykan DEMİR

    Trabzonspor sen bizim herşeyimizsin :)