Ts Club resmi sitesi yayına girdi.

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Trabzonspor‘ umuzun lisanslı ürünlerinin satıldığı resmi alış veriş sitesi yayına girdi. Sözenler Yazılım ve İnterdizayn ortaklığıyla yapılan sitede, bizim üstlendiğimiz rol sitenin yazılım kısmıydı ve bende bunun üzerine yazmak istedim.

Siteyi Asp.Net C# (fw 3,5) ile kodladık ve veritabanı olarak da Mssql 2005 kullandık. Veritabanının tasarımı Trabzon Spor Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı Emre Tekelioğlu‘ na ait. Sadece veritabanı değil, sitenin işleyişiyle de ilgili verdiği fikirler ve gördüğü köprü göreviyle sitenin üzerinde büyük emeği olan Emre abiye sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sitenin görülmeyen yüzünde gerçekten güzel bir yapı var. Stok-Cari-Fatura mantığındaki işleyiş sayesinde stokların doğruluğu ekstrem durumlar dışında %100 sağlıklı. Yani gerçek stok bilgisi anlık kullanıcılara sunuluyor. Kategori, alt kategori ve bunlara ait özellik ve alt özellikler gibi bir kategorilendirme sistemi bulunuyor. Bu sayede yeni bir stok kartı açılırken o stok kartına ait önceden tanımlanmış özellikler hızlı ve pratik bir şekilde girilebiliyor. Örneğin beden, renk, numara vb.. Bu özelliklere de ekstradan stok girişi yapılabiliyor. Yani FORMA PARÇALI TTK stoğunun X bedeninden stokta 10 tane varken L bedeninden 2 tane olabiliyor. Stok envanterinin sağlıklı takip edilebilmesi için, satışların ve ödemelerin takibi içinde tüm kriterlerin seçilebildiği bir raporlama sistemi mevcut. Her geçen gün geliştirdiğimiz bu yapıda ilerleyen günlerde taraftar kartına ekstra indirim vb.. uygulamalarda yerini alacak. Alt yapıda bir e-ticaret sitesinde ne olması gerekiyorsa hemen hemen her şey bulunuyor. Gün geçtikçe çok daha güzel olacağına inanıyorum.

Siteyi açtığımız günden beri bir sürü eleştiri aldık almaya da devam ediyoruz. Ama şunu söylemeden edemeyeceğim çoğu zaman eleştiriler hakaret boyutunda oluyor ve hiç bilgi sahibi olmayan insanlar boylarından büyük bir üslupla atıp tutuyorlar. Olsun atıp tutsunlar, sorun değil biz gönül verdiğimiz renkler için elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı ve yapacağımızı düşünüyoruz.

 • Emre

  Sözenler Yazılım’a ve İnterdizayn firmasına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Özellikle Apdullah Uğraşkan’a… (nam-ı diğer ‘Apostylee’)

 • adem hotaman

  şimdi uğur abinin sayesinde bu sayfayı okuma imkanım oldu :) sizinde söylediğiniz gibi gönül verdiğimiz takımın sayfalarını gene siizn söylediğiniz gibi daha da güzel hatta çok daha görmek istediğimizdendir eleştirilerimiz:)inşallah daha da güzel olacak sizlerle:)

 • Emre

  Artık Taraftar kart entegrasyonu da sağlanmıştır. Biletix’in sunmuş olduğu web servis kullanılarak, taraftar kart sahiplerine indirim yapılmaya başlanmıştır.

 • http://as apoStyLEE

  @Adem eleştiri her zaman vardır ve var olacaktır. İnşallah daha güzel olacağız ;)

  @Emre abi alet harbiden deli oldu, gerçi işimiz daaa :)

 • oğuz karadeniz

  bence broos kendi kararlarını vermiyor.bu metin diyadinin verdiği kararlar.hemen tk.uzaklaştırılmalı ve ipler boos un eline verilmelidir.bundan sonra ts maclarını izlemeyecem kanser olmaya niyetim yok.

 • http://www.kopriba?i.tv ihsan karatas

  sayın yonetım atam kıbı futfolcu alın takımı oynadın
  rezıl olmaktan yorulduk
  cebınıze koymayın topcu alın utanın utanın utanın

 • http://gogle.com ali sefa

  manisayıda yenersek kim tutar bizi