Hakkımda

Ben Abdullah Uğraşkan, 1983 Trabzon doğumluyum. Evliyim, bir çocuğum var. SiberUzay Teknolojilerinde kıdemli geliştirici olarak uzaktan çalışıyorum.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri adlı bölümü diploması için bitirmek zorunda kaldım, ilgili konuyla uzaktan yakından alakam yok. Alaylı geliştiriciyim.

Teknoloji sektörünün değişik alanlarında uzun yıllardır faaliyet gösteriyorum. 2001 yılından beri yazılım geliştiyorum fakat son 5 yıldır sadece yazılım ile ilgileniyorum.

Geçmişte kişisel bilgisayar, sunucu ve workstation konfigurasyonlarının bir araya getirilmesinden, ilgili ürünlerin satın alınması, satışı ve işletim sistemleri ile birlikte network kurulumlarına, sevkiyatına bokuna püsürüne kadar olan tüm süreçlerde aktif görev aldım. Bu süreçleri otomatize eden ve şirket içindeki ticari yazılım ile birlikte çalışan bir çok uygulama geliştirdim.

Yerel bir tv kanalında yaklaşık 140 bölüm teknoloji üzerine program yaptık. Byte dergisinde overclock konusunda yazılar yazdım. Uzunca bir süre blog yazdım, ödül almışlığım da var fakat sonradan olayların renginin değiştiğinden midir bilmiyorum yazma konusuna ara verdim.

Şu anda web ve mobil uygulamalar geliştiriyorum. Modern bir internet projesinin tüm gereksinimlerini gerçekleştirecek bilgi ve tecrübeye sahibim “full stack overflow”

İnsanların 10 yıl önce fırlattıkları aleti, kuyruklu yıldıza kondurmaya başardıkları bir dünyada “şunu yapabilir miyiz?” sorusuna “yapamayız, mümkün değil, imkansız” demeye utanan bir yapım var, gerçi olması gereken de bu.

Trabzon Hackerspace adında bir topluluğumuz var. Çeşitli etkinlikler yapıp bildiklerimizi, gördüklerimizi birbirimizle paylaşıyoruz. Sanırım en çok keyif aldığım şeylerin başında bu topluluk geliyor. Benim için çok fazla şey ifade ediyor..

Neşeli bir insanım, normal insanlarla iletişimim genelde iyidir. Aklıma geleni genellikle hemen söylerim, çok filtrelemem.

Herkesi çok seviyorum.

Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir.
Nikola Tesla