iPhone ve iPad için WordPress uygulaması

Bilgisayar başında olmadığım zamanlar da telefonumdan maillerime bakıyorum, günlüğüme yeni bir yorum geldiğini görünce seviniyorum :) Kaç zamandır araştıracaktım bir türlü fırsat olmuyordu demin ufak bir araştırma sonucu WordPress in iPhone, iPad uygulamasını buldum. Programda istediğimden fazlası vardı ve sizlerlede paylaşmak istedim. Buradan programın ana sayfasına, buradan da Apple Store daki sayfasına ulaşabilirsiniz. Öncelikle günlüğünüzdeki ayarlar sekmesinden yazma seçeneğine tıklayın ve “WordPress için Movable Type, MetaWeblog ve Blogger XML-RPC yayımlama protokollerini etkinleştir.” kutucuğuna tıklayıp ayarları kaydedin.

Programı ilk çalıştırdığımızda bizi, birden fazla günlüğü yönetebilmemiz için tasarlanan seçim ekranı karşılıyor. + ya tıklayıp günlüğümüzün bilgilerini giriyoruz.

Günlük adresimizi ve kullanıcı adı şifremizi giriyoruz. Diğer seçenekleri de isteğinize göre değiştiriyorsunuz.

Günlüğünüze başarılı bir şekilde bağlandıktan sonra Yorumlar, Yazılar ve Sayfaları sekmeler halinde görüyoruz. Edit düğmesine bastığızda yorumlara onay vb.. işlemleri yapabiliyoruz.

Yeni içerik eklemek içinde basit bir arabirim bulunuyor ve bu kısım gerçekten başarılı. Categories e tıkladığınızda,

Şeklinde kategoriler listeleniyor ve istediğinizi seçiyorsunuz.

Bilgisayar başında olmadığınız da günlüğünüze gelen yorumları onaylamak veya kısa girdiler yapmak için son derece başarılı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Kullanımı da son derece basit. Yaşasın özgürlük :)