jQuery More eklentisi

Tahmin ediyorum 3 hafta sonra kaldığım yerden yazılarıma devam edeceğim. Bir proje için yazının tamamını gör olayını yaptım, bugünde bu olayı eklenti haline getireyim hemde jQuery e nasıl eklenti yazılıyor bunu bir göreyim diyerek more eklentisini yazdım :) (Hayatımın en garip duygulu günlerinden birini geçiriyorum, bu sebepten dolayı cümlelerde anormallikler olabilir, kodlarda da, sonra uğrar düzeltirim.)

Eklenti şu işi yapıyor; diyelim uzunca bir yazı var ve siz bunun ilk 100 karakterini göstermek istiyorsunuz, 100 karakterden sonra çıkan bir düğmeylede yazının tamamını gösteriyorsunuz. Yada kendi belirlediğiniz bir ayraçla bu işlemi yapabiliyorsunuz. Bu arada eğer özellik açıksa ki varsayılan olarak açık, html etiketlerini kaldırıyor, devam et düğmesine basıncada yazının orjinal halini getiriyor.  Örneklere bakarak demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

$(document).ready(function () {
 $(".more").more();
 $(".more").more({text:' ..more',textClass:'moreLink',character:50,splitChar:'{devam}'});
});

Eklentinin git adresi: https://github.com/apoStyLEE/jQuery-More-plugin

Örnek: http://95.0.146.135/jqueryMore/

 • http://www.ufukart.com UfukArt

  Keşke bir de kapatma özelliği olsa. :)

 • apoStyLEE

  Hımmm, müsait bir zamanda ekleyeyim :)

 • Sanem

  Paylaşım için teşekkürler:)

 • http://www.notbirak.com Emrah TUNÇEL

  Şunu belirtmek isterim ki kısaltmalarda karakter sayısı kıstası oldukça kullanışsızdır. Zira en çok bir yazının şu noktadan sonra göster belirteci alandır. Yani bir projede yazı kısaltılıyor ise alana göre kısaltılır.

  Alana göre kısaltma işlemi uygulayan bir programı kendi bir projem için yazmıştım ancak o zamanlar jQuery ile aram hiç iyi olmadığı için(şimdide istemeye istemeye kullansam da) eklenti olarak yazmamıştım.

  O şekilde jQuery’e eklenti olarak sunarsanız epey talep olacağını düşünüyorum.