Vay anasını be..

Annem bana hep, oğlum iyilik yap denize at derdi, görüyorumda bu devirde çokte geçerli değilmiş bu görüş. Dünya yeryüzüne benim kadar insanlara yardım eden, bildiğini paylaşan bir insan daha gelmemiştir. Fakat son zamanlarda görüyorumki benden aldığıyla bana hava atmaya çalışan arkadaşlarım, kardeşimlerim var. Bir kelime bile öğrettiysem ne mutlu bana, boynuz kulağa geçer ve bundan gurur duyarım; fakat saygısızlık boyutunda fikirlerimi benimsememek beni üzer. Yıllar boyunca sayısız işte edindiğim tecrübeyi, bu işe meraklı arkadaşlarla, kardeşlerimle paylaşmak beni mutlu ediyordu. Maalesef bundan sonra Allah’ ın hiç bir kuluna yardım etmeyeceğim. En ufak çözümü bile söylemeyeceğim. Herkes kendi kafasının çaresine baksın.. Benim bildiklerimi bana Allah’ ın bir kulu öğretmedi bundan sonrada varsın öğretmesin. Sağlıcakla kalın..

 • Nilüfer Uğraşkan

  :)yine kesin biri kızdırdı senii yerimseni benn..aşkımm iyilik yapmayla yardım etmeyle insan sevilseydii ooo sen abat olmuştun şimdiii.. sonuna kadar katılıyorum sana fakat sen bu tarz bi insan deilsin kızarsın sölersin ama yine yaparsın yani biliyorumm ;)

 • apoStyLEE

  Kızdırdı da bu sefer kesin kararlıyım, bir kişi var yardımımı esirgemiycem o da kendini sanırım kendini biliyor. Eğer oda bana yanlış yaparsa zaten batsın bu dünya :)

 • http://www.emrahkaraalan.com.tr Emrah Karaalan

  haşşindi kıllandım ha noldu lan bi gün bıraktım gittim şirketi gene karıştırdın ortalığı..

 • Kubra

  Bu kadar güzel bilgiler barındıran bir sitenin üzerine şimdi bu oldu mu ya :) Annenize katılıyorum.İyilik karşılık beklemeden yapılır.Karşılık beklenenine iyilik denmez rüşvet denir zaten.Yani, bak yardım yapıyorum ama karşılığında şöyle de beklerim gibi bi beklenti olmamalı.Ama insan bir şeylere emek harcarsa ve o kişilerde kalkıp nankörlük yaparsa bu doğru değil ve bi tepkiyi hak ediyorlar demekdir.Ama sen boşverrrr.Ama bir iki kişi yüzünden öğrenmeye muhtaç kimseleri de elinizin tersiyle itmeyin lütfen.Bilgi paylaştıkça çoğalır ve pekişir.Talebeniz olmaya hazırız :)