Ya(yın)ncı Kuruluş(lar)

Bu sinirle bu yazıyı nasıl yazacağım bilmiyorum, yanlış anlaşılmasın sinirim Fenerbahçe’ nin şampiyonluğuna yada bizim kaçırdığımız şampiyonluğa değil, sinirim şartların eşit olmamasına, sinirim yerel ve ulusal medyaya, sinirim terinin son damlasına kadar şampiyonluğu hak edip emekleri karşılıksız kalanlara..

Güzel ülkemde inanmak istediğim ama inanamadığım şeylerin başında, basın özgürlüğü ve basının tarafsızlığı geliyor. Bu yereli içinde ulusalı içinde maalesef böyle. Uzun zaman önce Yer(siz)el Basın başıklı bir yazı yazmıştım, çoOokkk daha öncede Ayıptır, yazıktır, günahtır Milliyet.com.tr !!! adında bir yazı yazmıştım, bugünde bu yazıyı yazıyorum, yazmak istiyorum.

Dün akşam bir Fenerin bir bizim maçı izliyoruz, Fener gol yiyince spikerlerin sesi değişiyor, Fener gol atınca yırtılıyorlar. Fenerle hop oturuyor hop kalkıyorlar, hele ki maçın sonlarına doğru yakılan meşaleleri güzel görüntüler diye yorumlamadılar mı işte burası sözün bittiği yerdi ! Neden biliyor musunuz ? Trabzonspor seyircisinin yaktığı tek 1 meşaleyi, bunları buraya nasıl sokuyorlar, bunlar cezasız kalmalı diye yorumladıkları için ! Trabzon’ a edilen küfürlerin sesini kısmayıp, bizim ettiklerimizi kıstıkları gibi.. Bu örneklerin biri bin para, açın izleyin görün.

Trabzonspor’ un liderliğe oturduğu dönemlerde dahi haberi yapılmazken, diğer takımların manşetlerde olduğu bir medyadan bahsediyorum. Bugün Trabzonspor şampiyon olsaydı, küçük bir başlıkla kıyıda köşede şampiyonluğundan bahsedilecek bir medyadan bahsediyorum !

Yersiz medya sizi unuttuğumu sanmayın, sizde az şerefsiz değilsiniz. Yaptığınız haberler ve o haberlere yapılan yorumları sadece koyunlar değil akıllı insanlarda okuyor ve yorumlayabiliyor. Ulan yaz yaz bitmez ki ! Bu takım kaç kulvarda kaç grupla mücadele etti anlatılmaz ki !

Medya insanları x bir takımı tutabilirsiniz yada işiniz gereği x bir takıma destek vermeniz gerekebilir. Buna kimse bir şey demez, diyemez ama tarafsızlıktan bahsedemezsiniz ! Hakemleri eleştiremezsiniz ! Hakemin maçı satması ahlaksızlıksa, iş etiğine aykırılıksa, sizin yaptığınız şerefsizliktir, orospu çocukluğudur !

Fenerbahçe’ yi tebrik ediyorum. Onurlu mücadelemizden dolayı Trabzonspor’ umuzu ve gerçek Trabzonspor camiyasını tebrik ediyorum.

Trabzonspor taraftarı olmak, fikstür her çekildiğinde şampiyon olunca neler yapacağımızı konuşmaktır.

 • gereksiz

  “Onurlu mücadelemizden dolayı Trabzonspor’ umuzu ve gerçek Trabzonspor camiyasını tebrik ediyorum.” artık bir 29 sene sonra yine edersin. biz de her sene böyle aramızda görmek istiyoruz sizi tamam mı?

  • apoStyLEE

   Bizi her zaman göreceksiniz, seneler bizim için bir engel teşkil etmiyor ;)

 • Tutkun

  Bize her koşul Trabzon! Helal sana Reis, güzel yazı! Ama sinirden bazı yerlerde imla hataları yapmışsın galiba. :)

  Son olarak, kupayı her ne kadar Fenerbahçe alsa da, biz eze eze Fenere ecel terleri döktürürüz :)
  Kupa kazanmak (aziz yıldırım için) bir kaç milyon dolar; feneri g.. korkusuyla kupa telaşına sokmak: paha biçilemez… :D

 • http://.. yns.emre

  gereksiz adlı yorumcunun yazısı aynı nicki gibi olmuş..