Az iki dakka durun ya

Belki bende bir anormallik var ama bunları yazmam gerekiyor. Ülkemizdeki görsel ve yazılı basını anlamıyorum yada anlayamıyorum. 7 genç arkadaşımız öldü, Allah rahmet eğlesin geride kalanlarına sabırlar ihsan eylesin. Arkadaş sabah akşam televizyonda, aynı şekilde gazetelerde de bu olaylar anlatılıyor tartışılıyor. Onun ihmali bunun ihmalimi gibisinden. Acıyorum geride kalanlarına, onlarıda tv lere çıkarıp reyting uğruna katlediyorlar. Eğer bir ihmal veya benzeri bir durum varsa devletin ilgili kurum kuruluşları gereğini zaten yerine getirecektir. Haa burası Türkiye burda devletin umrunda olmaz diyorsanız, basının kendisine söylüyorum açıpda kendi götünüze bakınız ! İnsanların acizliklerinden faydalanıp reyting için devletimizi, dinimizi, milletimizi alet edip insanların duygusallığını kullanarak bu işler olmaz. Bir sürü Mehmetçik şehit oldu neden bukadar üzerinde durulmadı ? Eminim reytingi az gelmiştir. Sizede yazıklar olsun, size yayın yaptıranlarada, sizi izleyenlerede. Şu basın yüzünden hiç birşeye hiç bir olaya güvenim kalmadı. Basın özgürdür diye kendi kendinize bi hikaye uydurdunuz ve bunu kullanarak herşeyi bulandırdınız, ülkemiz şuanda sayenizde kalkınamıyor bir adım ileri atacağı yerde bir adım geriye atıyor. Yarın savaş çıkarsa eminimki ülkemizi ilk siz terkedip yurt dışındaki evlerinize sığınıp oradan izleyeceksiniz herşeyi, nede olsa özgürsünüz. Ama yukarda Allah var, devran elbet bir gün dönecektir.

Birde aklımdayken Samanyolu TV sürekli acayip acayip programlar veriyor belkide bana rastlıyordur. İnsanın ruh sağlığını bozacak türlü türlü şeyler, belki izleyen sevenler var onlara saygı duyuyorum fakat süreklide böyle şeyler verilmezki, bu nasıl bir yayın anlayışıdır anlamadım.

Dizi ailesine hiç girmeyeceğim. Bu kadar iğrençlikten sonra orda olay burda olay, babası kızını kesti, 5 yaşındaki kıza bilmem ne oldu gibi örnekleri gerçek hayatta görmeye başladık, öyle bir başladıkki hemde ilk başlarda kanımız donuyordu şuanda bakıp geçiyoruz. Yozlaştık iyice ne olacak bilmiyorum. İnşallah bende bir anormallik vardırda yanlış düşünüyorumdur. Bu şekilde giderse 10 seneye kalmaz perperişan oluruz.

Yahu tam kapatıyordum aklıma bişiy daha geldi. Belki yine bana rastlamamıştır. Hiç haberlerde felan teknolojideki gelişmelere ait bir haber gördünüzmü ? Ben hiç göremedimde ! Acaba haberlerin sonundaki hangi ünlü hangi ünlüye ne yapmış, kim neresini gerdirmiş gibi fûzuli ötesi şeyleri vermektense bunlar verilerse reytingleri yine yerle birmi olur ? Ama doğru önemli olan bilgi değil reytingdir. Şuda var bir okulda 1 tane bilgisayar olursa bundan iyi malzeme çıkarırlar. Size gülüyorum, acıyorum, tiksiniyorum yazıklar olsun size ya..

  • ALİ KEMAL HASANBAŞOĞLU

    apo sen herseyı zaten yazdın .benım dıyecek lafım dahı yok .haklısın ,haklısın,haklısın.